Šport
ponedeljek, 07. januar 2019

Univerzitetna ekipa zanesljivo prva

Festival Malega nogometa 2018

Pred koncem leta 2018, točneje od 15-26. decembra je futsal ekipa UP sodelovala na močnem članskem turnirju ''Festival Malega nogometa 2018'', ki ga tradicionalno prireja Mnk Bronx iz Škofij.

Na turnirju odprtega tipa, kjer so lahko nastopili tudi profesionalni igralci iz prvoligaških klubov, je bila naša ekipa najlepše presenečenje turnirja in je med občinstvom požela daleč največ simpatij. V svoji predtekmovalni skupini je zanesljivo osvojila 1. mesto z dvema suverenima zmagama, nad ekipama RC Team (2-0) in ŠD Karjola (3-1). Čeprav je polfinalni dvoboj z ekipo Hoti Style (ki je bila sestavljena iz prvoligaških nogometašev) po hudem boju izgubila z rezultatom 2-3, je dvoboj in kazenske strele za tretje mesto proti ekipi EKP Koper (0-0, pen. 3-1), odigrala zelo odgovorno in tako dosegla odmeven rezultat, saj si je priborila odlično tretje mesto. 


Za našo ekipo so nastopili: Niki Boroja, Žan Bratina, Kosta Makitan, Boris
Turudija, Matic Krapež, Edin Adilović, Rene Knedl, Jure Pajnkihar, Davor Pejakić in Andraž žalec.

1. mesto: Futsal UP  
2. mesto: Kurjerca Bar
3. mesto: A.S.C.I.
4. mesto: Black & White
5. mesto: RC Team
6. mesto: SŽTS
7. mesto: Bruhoti

Vodja ekipe: Andor Farkaš