Šport
torek, 27. november 2018

FPP prvi favorit za naslov

Univerzitetna košarkarska liga M servis.

Ponedeljek, 26.11.2018, je bil ponovno večer za košarkarje. V dvorani STŠ se je odigral 2. krog Univerzitetne košarkarske lige M Servis.

To pot smo na delu videli ekipe iz Fakultete za vede o zdravju (FVZ), Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (Famnit), Fakultete za management (FM) in Fakultete za pomorstvo in promet (FPP).

V prvi tekmi sta se med seboj udarili poraženka 1. kroga ekipa Famnit-a ter ekipa FVZ, ki je bila v prvem krogu prosta. Dvoboj je bil zelo zanimiv, saj sta ekipi prišli na igrišče z veliko motivacije in volje. Ti sta se v veliki meri najbolj pokazali pri ekipi FVZ, ki ni imela dovolj razpoložljivih igralcev in je celotno srečanje odigrala s prvo peterko. Uvodno četrtino so košarkarji FVZ odigrali odlično in nasprotniku ušli na 4 točke prednosti. Čeprav se je ekipa Famnit-a  v drugi četrtini vseskozi trudila, da bi ujela priključek, ji to nikakor ni uspelo, zaradi lastnih napak v odločilnih trenutkih in dejstvu, da peterka FVZ igra odlično. Prednost 3-6 točk je bila vseskozi na strani FVZ. Tudi 3. četrtina ni prinesla sprememb. FVZ je imela udobno prednost in brez večjih težav odgovarjala na pritisk nasprotnika. Žal pa so ji v 4. četrtini pošle moči, kar je ekipa Famnit-a znala izkoristiti in s trdo obrambo (pri kateri je bilo podeljenih kar nekaj »Banan«) povsem razorožila FVZ. Ta zaradi utrujenosti ni našla pravega odgovora in je lahko le še spremljala zmagoviti pohod nasprotnika. Končni rezultat 55-47 za Famnit.

FVZ – Famnit    47-55     (15-11, 10-10, 14-14, 8-20)

FVZ:            ( Vuksanović, Habulin, Bocciai, Bukovšek, Križanac)

Famnit:     ( Jahić, Klepač, Majerič, Pehlić, Marinović, Tevž, Sabadin)

Izjave po tekmi:

Teo Klepač, ekipa Famnit: »Tekmo smo slabo odpri in tako bili večji del tekme v zaostanku. V zadnji četrtini pa smo zadeli nekaj odprtih metov, obranili par napadov in tako obrnili tok tekme v našo korist. Pohvale ekipi in nasprotnikom za borbo in lepo tekmo.«

Nik Vuksanović, ekipa FVZ: »Tekma je bila zelo napeta. Skozi celotno srečanje smo vodili, a nas je na koncu tekme pokopala utrujenost in kratka klop. To je tudi glavni razlog za naš nocojšnji poraz.«

Tudi druga tekma je bila zanimiva, saj sta se pomerili vodilni ekipi lige. Žal pa je bil zmagovalec hitro znan, ker je ekipa Fakultete za management prišla v zelo okrnjeni sestavi, in se nikakor ni mogla kosati z ekipo FPP, ki je roko na srce, trenutno najboljša ekipa v ligi, tako po organiziranosti, kot tudi po igri. Ko je po 4 minutah prednost FPP narasla na 11 točk, je bilo tekme konec. Izid srečanja 70-60 za ekipo FPP.

FM – FPP           60-70   ( 12-20, 18-21, 13-13, 17-13)

FM:             (Jerman, Lazar, Tratnik, Pejakić, Kajtna)

FPP:            ( Hubelič, Tomšič, Rodela, Šavron, Knapič, Medved, Testen)

Dejan Tomšič, ekipa FPP:  »Tekma je bila dobra. Igrali smo hitro, tako kot smo se bili dogovorili. Zmago smo seveda pričakovali, saj smo imeli daljšo klop in vse se nam je izšlo. V nadaljevanju upamo na še kakšno zmago.«

Simon Tratnik, ekipa FM: »Tekma je bila v redu. Na začetku smo igrali dobro, žal pa nas je bilo premalo, da bi se lahko resneje upirali ekipi FPP. Ker je bil zaostanek po 1. polčasu že previsok, ekipa nikakor ni našla prave motivacije za nadaljevanje. Kljub vsemu je bil dogodek zabaven in odlično izveden.«

Vabljeni k ogledu tudi ostalih krogov Univerzitetne lige M servis.

Pripravil: Andor Farkaš