Šport
torek, 26. november 2019

Drugi krog odbojkarske Univerzitetne lige M JOB

V ponedeljek se je odigral drugi krog Univerzitetne lige M JOB.

Prva tekma se je odvijala med ekipama Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT) ter Fakulteto za vede o zdravju (FVZ).

Začetek tekme je bil več ali manj izenačen z rahlo nadvlado ekipe FAMNIT. FVZ se ni pustil prestrašiti in so kljub pritisku FAMNIT-a držali izenačen rezultat. Ekipa FAMNIT se je na to razigrala in si posledično priigrala 5 točk prednosti. V končnici si je ekipa FAMNIT privoščila nekaj napak kar je omogočilo ekipi FVZ, da se je nevarno približala na le 3 točke razlike (19:22), vendar za zmago ni bilo dovolj. Ekipa FAMNIT je niz suvereno zaključila z rezultatom 25:21.

V drugem nizu je bila tehtnica prav tako na strani ekipe FAMNITA. Ekipa FVZ ni imela nobene možnosti. Z odličnimi servisiOgnjena Lazarevićater ogromno požrtvovalnostiEmraha Tatarevićaja ekipa FAMNIT prevladala tako v napadu kot v sami obrambi. Ekipa FVZ se ni predala kljub nadvladi in konstantnim pritiskom ter poskušala obrniti rezultat, a je bila ekipa FAMNIT  preveč razigrana. Rezultat drugega niza je bil 25:17 za ekipo FAMNIT.

Izjava Nikola Ljepava (FAMNIT):»Dobra hitra tekma, zmagali smo 2:0. To je bilo prvič, da smo dobili oba seta, kar je za nas super. Nasprotna ekipa je bila nekoliko slabša, zato ne gledamo na to kot veliko zmago. Naslednjič bomo prišli še boljše pripravljeni, da bomo spet zmagali oba seta.«

Izjava Jernej Čigon (FVZ):»Tekma je bila super, ampak si moremo priznat, da nasprotna ekipa je bila boljša. Opozoril bi na to da smo tudi mi prvič igrali skupaj v tej zasedbi. Naslednjič bo boljše za nas in čestitke nasprotni ekipi.«

Rezultat:

FAMNIT : FVZ – 2:0 (25:21, 25:17)

Ekipa FAMNIT (Tatarević, Ljepava, Lazarević, Turudija, Vuković, Rakić, Koletnik)
Ekipa FVZ (Vajd, Rešek, Skuk, Kuzmič, Pugelj, Čigon)

Druga tekma je potekala med Pedagoško fakulteto (PEF) ter Fakulteto za pomorstvo in promet (FPP).

V prvem nizu je ekipa FPP presenetila favorizirano ekipo PEF. Ekipa FPP je začela odločno in brez strahu. Vse je kazalo na to da bo ekipa FPP brez težav dobila tekmo. Po prvem nizu, katerega je ekipa FPP dobila z veliko prednostjo (16:25), je v drugem nizu sledil preobrat. Ekipa PEF se je zbrala in sestavila. Odlično sta svoje vloge odigralaTadej VozličterTilen Tomšič.Uspešna organizacija napada je ekipi PEF prinesla zmago drugega niza (25:14). Tako je bil odigran še tretji niz katerega je ekipa PEF dobila s kar petimi točkami razlike (15:10).

Izjava Jaka Rupnik (FPP):»Tekma je bila zelo dobra, zelo napeta tekma ampak kljub vsemu je bila njihova uigranost ključna za naš poraz. Naslednjič bo boljše.«

Izjava Goran Tubić (PEF):»Tekma je bila super, zmagali smo in ciljamo na finale.«