28 29 30 31
/ / / / / / /

5. krog UFL - povzetek tekem

14.03.2017

V tretjem krogu Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem so se med seboj pomerili ekipi Fakultete za management in Fakultete za vede o zdravju, Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (ekipa Feniks) in Fakulteta za turistične študije. Tekma med zavodom FENIKS in med Fakulteto za pomorstvo in promet je odpadla, kajti ekipa FPP-ja ni prišla na tekmo.

FAMNIT : FTŠ 4 : 3 (1 : 2)

Strelci: Hubelič (10, 39) , Jakovljevič (26, 33) ; Tatič (7, 16, 35)

Tekma se je začela zalo zadržano, obe ekipi sta se držalni bolj nazaj, kajti obe strani sta bili brez menjave. Kljub temu je v 7 minuti po zaslugi Tatiča padel prvi gol, in Turistica je povedla z 1:0. Le po nekaj minutah je zadetek Hubeliča izid izenačil, toda Tatič je po 6-ih minutah znova zatresel nasprotnikovo mrežo in Turistica je šla na odmor z golom prednosti. Po premoru se je igra obeh ekip razživela in spremljali smo tesen in napet boj vse do zadnje minute. Izid je bil izenačen na 3:3 in nato v 39 minuti je Hubelič še drugič zatresel nasprotnikovo mrežo in s tem zagotovil FAMNITU zmago.

Izjava Valentina Sojarja:»Tekmo smo začeli zelo previdno, kajti bilo smo brez menjav in nismo hoteli ostati brez moči že po prvih minutah. Po premoru smo se zavedali, da kljub minimalnemu zaostanku imamo še možnosti za zmago, tako da smo bili visoko motivirani po prihodu iz slačilnice. Pomagalo je tudi, da je bilo malce več sreče na naši strani«.

FM : FVZ 8 : 3 (2 : 1)

Strelci: Resnik (6, 39, 40),  Godnič (9, 38), Jamšek (27, 35), Husu (31) ; Palčič (18, 33), Cepovič (32)

Druga tekma večera, se je začela živahno in dolga klop FM-ja jim je omogočila agresivno in trdo igro čez celo tekmo. Igralci FVZ-ja so prvi polčas odigrali solidno in zaostajali le z minimalno razliko. Vendar po premoru se je poznala njihova utrujenost in v igri je bilo dovolj nezbranosti, da so delali napake, katere so igralci FM-ja izkoristili. Po prednosti parih golov, so se igralci FM-ja preveč sprostili in storili so par napak, s katerimi bi lahko FVZ ne samo remiziral ampak celo zmagal. A po kratkem kolapsu igre so se dovolj zbrali in v zadnji 10-ih minutah so zadeli dovolj golov, da so pokopali kakršenkoli up o preobratu.

Alen Dizdarevič:»Dolga klop nam je omogočila trdo in agresivno igro v kateri nismo popuščali. Zgodil se nam je trenutek, ko smo imeli manjši razpad igre, kjer smo storili preveč napak, a kmalu smo se pobrali in tekmo zaključili z zmago«.

FPP : FENIKS 0 : 5 (b.b.)